Beyoğlu Belediyesi-Karaköy Kentsel Dönüşüm

ETİKETLER

Beyoğlu Belediyesi-Karaköy Kentsel Dönüşüm

Basın Toplantısı / 23 Ocak 2015 / 10.00-12.00

Beyoğlu Belediyesi Tarlabaşı’nda Türkiye’nin ilk kentsel yenileme projesi ile tarihi bölgeleri kente yeniden kazandırma fikri ve uygulamasının öncülüğünü yapıyor. 11 yıllık belediye başkanlığı süresince ilçenin her noktasında hayata geçirdiği dev projeler ile Beyoğlu’nun her yerinde değişim ve dönüşüm başlatan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 50 yıllık Okmeydanı bölgesindeki Tapu sorununu çözdükten sonra, Sütlüce-Örnektepe ve Dolapdere’den sonra şimdi de Karaköy’e yöneliyor.

Beyoğlu Belediyesi, Osmanlı Devleti'nin bugünün önemli bir turizm, ticaret ve ulaşım merkezi olan tarihi Karaköy semtinin hak ettiği estetik, turistik ve ekonomik değere kavuşması, İstanbul ile tam anlamıyla yeniden bütünleşmesi için bölgedeki kentsel yenileme çalışmalarını destekliyor.

Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan’ın İstanbul’un geleceği için çok önemli olan Karaköy’ün geçirdiği değişimin anlatılacağı ve geleceğe yönelik hedeflerin paylaşacağı basın toplantısında sizi de aramızda görmeyi diliyoruz.

YAPILDIĞI YER

10 Karaköy A Morgans Original Kemeraltı Cad. No:10 Karaköy(Tramvay yolu üzeri, Karaköy TEB Bankası’nın karşısı)

DÜZENLEYEN KURUM

Beyoğlu Belediyesi

DETAYLI BİLGİ AL

Aşağıdaki forma iletişim bilgilerinizi yazın, etkinlik ile ilgili bilgi verelim.

0%